Informacje o produkcie

Radio Microlog

Radio Microlog, to najmniejszy, zarazem najbardziej zaawansowany rejestrator danych w swojej klasie. Został zaprojektowany z myślą o długoterminowe, bezobsługowe pozyskiwanie danych. Bezprzewodowa komunikacja Bluetooth, umożliwia wygodne programowanie oraz pobieranie danych z obszarów ograniczonych zastosowaniem połączeń przewodowych. Jego miniaturowy rozmiar i wbudowane czujniki tensometryczne (możliwe opcjonalnie inne przetworniki), umożliwiają łatwy montaż bezpośrednio na maszynach wirujących.

Urządzenie w standardzie ma wymiary 50mm x 34mm x 15mm oraz wagę wynoszącą poniżej 50 gramów. Jesteśmy w stanie dostarczyć wersję rejestratora dla dedykowanych instalacji (wały, sprzęgła itp.), którą opracujemy w celu dopasowania do dostępnej lub przewidzianej przestrzeni. Radio Microlog posiada w pełni konfigurowalną częstotliwość próbkowania (do 4000Hz przy 16-bitach na kanał), rejestruje oraz estymuje naprężenia lub obciążenia w czasie rzeczywistym na dwóch kanałach jednocześnie. Urządzenie pełni także funkcję bardzo wydajnego systemu telemetrycznego wraz z niezawodnym przesyłaniem sygnału z maszyn wirujących, wyjątkowo niskim poziomem zniekształceń oraz skutecznością działania. Dzięki wysokiej odporności na zakłócenia, Microlog jest idealnym narzędziem, nadającym się do pozyskiwania danych w ciężkich warunkach oraz współpracy z aplikacjami kontroli sprzężenia zwrotnego.

Rejestrator jest wyposażony w 256kB wbudowanej pamięci Flash, dla bezpiecznego przechowywania danych w przypadku awarii zewnętrznego źródła zasilania oraz 4MB pamięci RAM do przechowywania danych. Komunikacja urządzenia z zewnętrznym komputerem klienta, odbywa się za pośrednictwem dwukierunkowej transmisji Bluetooth (lub opcjonalnie mobilnego połączenia internetowego GSM/GPRS). Wraz z rejestratorem, dostarczamy oprogramowanie dla klienta w celach; strumieniowego przesyłania danych w czasie rzeczywistym oraz możliwości przeprogramowania lub pobierania zapisanych danych.

Radio Microlog jest zwykle zasilany z zasilacza lub akumulatora w zakresie napięć od 3,6V do 16V. Na żądanie klienta, Jesteśmy w stanie dostosować nasz rejestrator do pracy z wyższymi lub niższymi napięciami zasilania, dzięki odpowiedniej przetwornicy lub regulatorowi napięcia. Jego niewielkie rozmiary, pozwalają na umieszczenie w ograniczonych miejscach, w celu nienadzorowanego gromadzenia danych na maszynach wirujących lub tłokowych. Nasze urządzenie udowadnia, że długoterminową oraz bezobsługową analizę można przeprowadzić bez sporego nakładu czasu pracy oraz deficytowego sprzętu.

Solidność Radio Microlog można zademonstrować oglądając poniższy, krótki film. Zastosowany tam odbiornik, zainstalowano w przednim kole napinającym czołgu Challenger, do pomiaru obciążeń dynamicznych podczas jazdy próbnej na poligonie.Materiał wideo

Kluczowe funkcje:

  • Urządzenie posiada dwa kanały wejściowe.
  • Bezprzewodowa komunikacja z komputerem – nie jest wymagane okablowanie.
  • Próbkowanie danych z częstotliwością 4kHz.
  • Opcjonalny tryb strumieniowania danych w czasie rzeczywistym z zapisem danych na dysk twardy komputera.
  • Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu, istnieje możliwość dokonywania korekcji przesunięć oraz wzmocnienia sygnału.
  • Zapis danych w postaci algorytmu „Rainflow Counting” – analiza danych zmęczeniowych, spektrum zmiennych naprężeń z uwzględnieniem dla 100 największych cykli.
  • Możliwość bezpośredniego podłączenia układu tensometrycznego.
  • Dzięki opcjonalnemu zestawowi narzędzi dla programistów SDK, możliwe jest tworzenie niestandardowego oprogramowania, wykorzystującego funkcję Radio Microlog.
  • Rejestrator posiada atest ATEX (produkt przeznaczony do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem).

Akcesoria

Bezprzewodowy Router
Remote Monitoring System Accessories

Radio Microlog Software

Ostatnie oprogramowanie Microlog 3
dostępne jest w wersji: 3.3.20


Full Software icon

Portable Software icon

Features Funkcje
Accessories Akcesoria
Software Oprogramowanie
Datasheet icon